Tuur EHTNE tootjate juurde – tervislikud toidu ja kosmeetika valikud!


Igal laupäeval juunis, juulis ja augustis, sadagu vihma või paistku päike, toimub tuur- teemapäev kohtuma EHTNE märgikandjate endiga.
Päeva jooksul saad EHTNE Suvepesas kena ülevaate EHTNE väiketootjatest. See rännak on ideaalne võimalus kuulda EHTNE märgise lugu ning kohtuda Saaremaa väikeettevõtjaga – õppida tundma nende tootmise põhimõtteid, ajalugu ja traditsioone – võimalus saada tõelist tunnetust inimestest, kes on saarel toodetud ainulaadse toidu, käsitöö ja naturaalkosmeetika toodete taga.

  • 11.00 ja 12.00 EHTNE märgise tutvustus. Teeme ringkäigu EHTNE Suvepesas, mis on EHTNE tootmise põhimõtete ja väärtuste tutvustamise koht. Räägime ajaloost, anname ülevaate maakonna väiketootjatest ja väiketootmisest. Tuuril tutvume ka Nipi Talu jänesepere ning Uuemõisa mesila eluga.
  • 12.00 ja 13.00 teeme endale oma südamekujulise seebi. Juhendab GoodKaarma Seebikoda perenaine Ea Greenwood
  • 11.00 – 14.00 meisterdame endale kadakast medaleid. Juhendab Sakadak puidumeister Jüri Heinlaid

Tagatipuks saad kohvikus nautida menüüd, mille valmistamisel on kasutatud Saaremaa kohalikku toorainet. Küsi kokalt kaasa ka retseptid ja tee toidud kodus ise järele soetades toorained mugavalt meie kauplusest Auriga kaubanduskeskuses

Pane tähele! Sõltumata kas paistab päike või sajab vihma töötab R-P 10-18 terve suve vältel EHTNE infopunkt Suvepesas. Saad infot Hooajakaardi külastuskohtadest, Suita kui saarlane pakettidest ja muudest üritutest- ja sündmustest, mis märgikandjatel parasjagu plaanis. Astu läbi ja küsi lisa!

Ürituse elluviimist toetab PRIA LEADER meede

EHTNE Saaremaa Korraldaja: Saarte Koostöökogu MTÜ
Lisainfo: Sulvi Munk, +372 5621 0102