Tuur EHTNE tootjate juurde – kadakapäev

Laupäeval toimub tuur- teemapäev kohtuma EHTNE märgikandjate endiga – tähistame Kadakasiirupiemandate sünnipäeva!

Päeva jooksul saad EHTNE Suvepesas kena ülevaate EHTNE väiketootjatest. See rännak on võimalus kuulda EHTNE märgise lugu ning kohtuda Saaremaa väikeettevõtjaga – õppida tundma nende tootmise põhimõtteid, ajalugu ja traditsioone – võimalus saada tõelist tunnetust inimestest, kes on saarel toodetud ainulaadse toidu, käsitöö ja naturaalkosmeetika toodete taga.

11 ja 12 EHTNE märgise tutvustus. Teeme ringkäigu EHTNE Suvepesas, mis on EHTNE tootmise põhimõtete ja väärtuste tutvustamise koht. Räägime ajaloost, anname ülevaate maakonna väiketootjatest ja väiketootmisest.

Kell 11-14 on väikesed meistrid oodatud jooksvalt kadaka töötuppa koos puidumeister Jüri ja tema abilise Anuga (Sakadak). Parim meistrisell on vanuses 3-10 aga ka kõik teised on töötuppa südamest oodatud. Hind 2.-

Kell 12 räägib Siirupiemand Liisi Sulle, kuidas muuta mõnusaks ja eriliseks kodune aiapidu kadakatoodetega (Orbu talu).

• Kell 11-13 valmistame jooksvalt kadakast viirukeid koos Saare Kunksmoor Heleriga. Hind 5.-
Kell 13 valmistame kadakast maagilise kehakoorija. Hind 10.-

• Nagu ikka, kulmineerub korralik sünnipäev maitsva tordiga, mida siirupiemand Liisi pakub Sulle kell 13:30 🎂

Ehtne Suvepesa kohvikus pakume Sulle kohalikku sööki ja jahutavat jooki suveilma nautimiseks. Meie menüüs on sel päeval lihaveise supp, Uustla talu grilljuustuga salat, päevakoogid ja värske käsitööjäätis. Janu kustutamiseks saad mekutada Sume smuutisid, Öun Drinks limonaade ning Pöide Pruulikoja ja Pihtla Õlleköögi kergeid õllesid!

Pane tähele! Sõltumata kas paitab päike või sajab vihma töötab R-P 10-18 terve suve vältel EHTNE infopunkt Suvepesas. Saad infot Hooajakaardi külastuskohtadest, Suita kui saarlane pakettidest ja muudest üritutest- ja sündmustest, mis märgikandjatel parasjagu plaanis. Astu läbi ja küsi lisa!
Lisainfot EHTNE Suvepesast loe siit!

Ürituse elluviimist toetab PRIA LEADER meede

EHTNE Saaremaa Korraldaja: Saarte Koostöökogu MTÜ
Lisainfo: Sulvi Munk, +372 5621 0102