EHTNE lugu

2012. aasta lõpust on Saaremaa ettevõtjad kasutanud oma toodetel sinist märki tekstiga “Saaremaa ehtne toode”. Sellist nime kannab piirkonna märgis, mis annab tarbijale hea võimaluse poes, turul söögikohas lihtsalt leida ja ära tunda Saaremaal või Muhumaal valmistatud toode.

“Saaremaa Ehtne toode” märk on märk inimesekesksest mõtteviisist. Märk ei räägi ainult sellest, milline Saaremaa on, vaid mida külaline, fänn või ostja saab.

“Saaremaa Ehtne toode” märgis kinnitab, et toode on valmistatud Saare maakonnas. Esimeste seas asusid oma tooteid Saaremaa märgiga märgistama AS Saaremaa Piimatööstus, Nantecom Saaremaa Delifood OÜ, Saaremaa Lihatööstus OÜ, Saare Leib OÜ, Karja Pagariäri OÜ ja Ösel Fish OÜ.

Nendega on liitunud aina enam ja enam tootjaid, nii toidu-ja joogitootjate, looduskosmeetika valmistajate kui käsitööliste seast. Ikka selleks, et tarbija saaks kindel olla, et ostetu on tõepoolest saaremaine väärt kraam.


Saaremaa on EHTNE

Saaremaal on puhas keskkond ja tegusad inimesed – siin tehakse traditsiooniliselt kvaliteetseid asju.

Teame, et Saaremaa toodetel on tarbija silmis väärtus nii Saaremaal, mujal Eestis kui ka kaugemal. Aeg-ajalt on kauplustes ikka leida olnud Saaremaa-nimelisi tooteid, millel pole Saaremaaga tegelikult mingit seost.

Märki kandvat toodet ostes võib tarbija kindel olla, et see on tõesti Saaremaal tehtud. Saaremaa külalistele mõeldes märgistavad ka Saaremaa toitlustusettevõtted oma menüüs saaremaistest toiduainetest valmistatud roogasid sama märgiga.

Saaremaa maitsed on head

Restoranid on sättinud saaremaist päritolu rõhutava märgi oma menüüs nende roogade nimede kõrvale, mille valmistamisel on kasutatud enamalt jaolt kohalikke toiduaineid.

Nõnda saavad soovijad neis restoranides mekkida toite, milles on kasutatud kohalikku toorainet.