Pähkla Vähi- ja Kalakasvatus

Pähkla Vähi- ja Kalakasvatus asub Saaremaal, vaid mõne kilomeetri kaugusel Kuressaarest Kaarma vallas, Pähkla külas. Juba vanadest headest aegadest saadik on Pähkla olnud kuulus eelkõige oma puhta vee ja imettegeva toimega Pühatu ehk Põhjatu allika poolest.

Legendi järgi on Saaremaa suurim ja kuulsaim ohvriallikas just seesama Põhjatu, mis asub Pähkla küla taga heinamaal väikeses metsatukas, saanud oma nimetuse sügavusest – kord olevat seotud seitsme sülla pikkuselt ritvu üksteise otsa ja aetud siis allikasse, kuid põhi jäänud kätte saamata. Ka ei olevat kogu küla köied kokkuseotuna põhja ulatunud. Nii sügav oli olnud allikas.

Pähkla kalakasvatustiikides kasvatame kodumaist vikerforelli, karpkala ja jõevähki.
Pähkla kalakasvatuse veevarustus põhineb Põhjatu allikaveel, mis on üks suurimaid, veerikkamaid ja sügavamaid allikaid Saaremaal. Just ideaalsete väliskeskkonna tingimuste (kalatiikidele tuleb nimetatud allikast kristallselget värsket vett peale 80-100 l/s) ja modernse kalakasvatustehnoloogia toel on Pähklas kasvatatud vikerforell väga hinnatud ja valitud kalakasvatajate võistlustel parimaks kalaks.
Pähkla Vähi- ja Kalakasvatus valmistab oma tooted ette eurostandarditele vastavas ja tipptehnoloogiaga varustatud rooklas. Seal toimuvad kõik kalatöötlusega seotud tööprotsessid: kala rookimine, fileerimine, maitsestamine, suitsutamine, pakendamine jne.

Meie visioon on pakkuda tervislikust toidust lugupidavale inimesele igapäevast meelehead värske kala näol.  Roogitud töötlemata kala, kala pooltootena (fileed), suitsukalatooted (külmsuitsu ja kuumsuitsu), soolakala ja kalamari.


Kontakt

Müügikohad

Sotsiaalmeedia