Leylandia Valjala Puukool

Leylandia Valjala Puukool OÜ on pereettevõte. Meie peamine suund on viljapuude ja marjapõõsaste sortide kollektsioneerimine ning paljundamine. Siia hulka kuuluvad õunapuud, pirnipuud, ploomipuud, hapu- ja maguskirsipuud, virsikupuud, aprikoosipuud, pihlakasordid, sõstrad, karusmarjad, kultuurmustikad, kuslapuud ja veel mitmed põnevad liigid ja sordid.

Olulisel kohal on vanade ja ajalooliste õunasortide uurimine, säilitamine ja paljundamine. Teenustööna uuendame ka koduaedade vanu viljapuid. Need õuna- või pirnipuud on pärand esivanematelt ja lisaks maitsele on neil emotsionaalse väärtus omanikule. See on kultuuripärandi säilitamine puuviljanduse valdkonnas.

Toodame kõik viljapuude ja marjapõõsaste istikuid Saaremaal, Valjalas. Kogu protsess kõikide istikutega toimub käsitööna ja igale istikule ning kasvavale taimekesele läheneme individuaalselt. Meie istikud kasvavad Saaremaa erilises merelises ja mahedas kliimas. See kõik omistab toodetavatele puuvilja- ja marjaistikutele lisaväärtuse. Nendest sirguvad viljakandvad puud ja põõsad, kes varustavad omanikke tervisliku söögiga aastaid või isegi aastakümneid.

Tegeleme ka dekoratiivsete okas- ja lehtpuude liikide ning eriliste sortide kollektsioneerimise, paljundamise ja müügiga. Meile pakuvad huvi põnevad ning haruldased puude-põõsaste liigid ja sordid lähemalt ja kaugemalt.


Kontakt

Müügikohad

Sotsiaalmeedia