Saaremaa elamused, mida sa kaardilt ei leia

Saaremaa suvi on veel täies hoos! Võta meite Saaremaa kaart näppu, et veel augustikuu jooksul põnevamad paigad ning parimad maitsed omal käel kogetud saaks.

“Saaremaiste elamuste” kaardilt leiad saaremaist toorainet väärtustavad restoranid ja kohvikud, saarte lugu jutustavad ehtsad elamused ehk talutuurid, toodete mekutamised ning töötoad ja aktiivsed tegevused kui avastusretked metsas ja merel. LAE KAART ALLA SIIT.

Et Saaremaa suvi ealeski ei maga, tutvustame veel mõnda paika, mida sa elamuste kaardilt ei leia, aga millega toimetavad just EHTNE Saaremaa märgikandjad.

LAHHENTAGGE POOD JA KOKTEILIBAAR LÜMANDAS

Lahhentagge pererahvas Tarmo ja Maarit avasid Lümandas päris oma Lahhentagge maja!
Kohapeal pakutakse tehasehindadega Lahhentagge toodangut (alkoholivabad džinnid, toonikud, Ösel Dry Gin, džinniliköör jne.) ning mõistagi maailmatasemel kokteile. Saaremaast on nii mõneski mõttes saamas Euroopa keskpunkt!

Augustis ootavad nad teid N-P kell 12-18, aga teame salamahti öelda, et tihtipeal on uksed valla ka muul ajal.

RISTO RÄNK FARMING

Orissaare lähedal Mäekülas asub mitmete eri (vee)lindude ja loomadega elamustalu nimega Risto Ränk Farming. Talurahvas ootab külastajaid tuurile, aeg-ajalt on avatud ka “Kohvik Part”. Kohapealt saab osta neid päris saaremaiseid värskeid vutimune ning marineeritud vutimune. Lisaks eelmainitule, tegeleb peremees Risto ka keraamika valmistamisega, mida saab samuti kaasa osta.

Anna oma tulekust pererahvale märku helistades 5694 5003.

PAJUVÄRAVA TALU

Vähem kui 10-minutilise autosõidu kaugusel Risto Ränk Farmingust leiad aga värske EHTNE Saaremaa märgikandja, teles tuntuks saanud Pajuvärava Talu. Kui eelmises elamustalus näeb peamiselt veelinde, siis Pajuvärava perenaise Heidi Hanso juures on lindude pilt veel kirjum (vaata ka paabulinde!), saab hobusega sõita ja lambaperega tutvust teha. Sellest aastast saab Pajuväraval ka majutuda. Viie magamiskohaga majakese juures on söögitegemiseks väliköök.

Nii talutuuri kui majutuse saad ette broneerida telefonil 53413088 või Pajuvärava FB lehel

OHESSAARE TUULIK JA RANNAKOHVIK

Maagilisel Sõrve poolsaarel Ohessaare külas silmitsi “suure merega”, seisab Ohessaare tuulik. Tuuliku kõrvalt leiad armsa kohviku, kus mere nautimiseks hoovi peal tugitoolid, sohvad ja isegi võrkkiik. Tuulikus saab tõelise saaremaise elamuseks ööbida, võta kasvõi oma karvane neljajalgne sõber kaasa.

Kohvikus aga pakutakse Koimla küla pagari “Mönum” käsitöö küpsetisi ning kooke, meeneks kaasa saab osta aga Ohessaare kohviku perenaise Malli keraamikat. Sel suvel on külastajatele uksed avatud kuni 18. augustini, iga päev kell 12.00-18.00.

WIO BURGER

Kohalikku toorainet väärtustades luua inimestele rõõmu läbi toidu – no kas pole mitte vahva missioon?

WIO Burger asub Tehumardi külas, kohe Tehumardi kämpingu külje all tiigi kaldal. Sellest armsast sinisest puumajakesest antakse iga päev kõikidele tänavatoiduaustajatele just saaremaisest toorainest head sööki. Nälga ei jäeta ka taimetoidusõpru. Lisaks põhimenüüle teeb WIO noor pererahvas põnevaid nädalapakkumisi, kust võib leida nii Fish&Chipsi, retromaigulist “Lägaburgerit” kui Vahemere maadest tuntud Caprese salatit mahlaste tomatite ja mozzarellaga. Hoia silm peale nende Facebooki lehel @WIO Burger.

Avatud E-P kell 12.00-21.00, iga ilmaga, hooaja lõpuni. Toidu saad ette tellida kas 58805239 või https://nosi.ee/wio-burger/%20/

GOLDFISH – SAARE SUURIM KALASUITSUTAJA

Oled Saaremaal puhtalt kalasaama peal väljas? No siis võta suund sirgelt Nasvale, seal ootab Goldfish suitsukalatsehh ja tehasepood.
Seal suitsutatakse mitmeid kohalikke kalu, sealhulgas näiteks lesta ja ahvenat, hea õnne korral ka angerjat. Kohaliku kala kõrval leiab ka lõunamaiseid tegelasi. Muideks, 2020. aastal kaasajastati nii suitsutsehh kui kalakuivatuskambrid ning avati tehasepood.

Tehasepoe külastuse eel helista 518 1799.

Tead veel mönda kena saaremaist toidukohta või elamust, mida meie ei tea?
Anna sellest märku susan@ehtne.ee

EHTNE Saaremaa toode
Saarte Koostöökogu MTÜ
info@ehtne.ee
Ehtne Saaremaa e-pood