Saare maakonna parim toiduaine, parim teenus ja aasta startija 2020

SAARE MAAKONNA PARIM TOIDUAINE 2020 – Wösel Vinegar ingveri-mee-sidruni shrub

Ingveri-mee-sidruni shrub ehk külmpressitud viljadest valmistatud joogipõhi sai kiirelt tervisejoogi sümboliks nii saarlastele kui mandrirahvale.  Joogipõhi on olnud nüüdseks juba pea aasta aega Saaremaa tootjate esinduspoe “Ehtne Saaremaa” üks enimmüüdumaid tooteid ning ühtlasi suur menuk erinevatel laatadel.  Jaekettide riiulitel on shrub täitnud seni puudu olnud tooteniši. Joogipõhjale lisandus omakorda terviseshottide sari, valmistatud samuti külmpressitud viljadest ning Saaremaa õunaäädikast.

Nominendid: Lahhentagge OÜ (Flaneur), Saaremaa Delifood OÜ (Sipsiku kohuke)

SAARE MAAKONNA PARIM TEENUS 2020 – Kaljas Hoppet

Juba oma kohalaoluga Raiekäivi säärel, Tori abajas väärtustab ainus Eestis ehitatud ajalooline purjelaev Kaljas Hoppet Saaremaa kuvandit. Tuletades meelde, et Saaremaa on kui omaette mereriik ja aastasadu tuntud meresõitjate kodu.

Mereline tegevus teenuste osutamisel on haruldane ja ainulaadne võimalus kogu riigis ning Hoppeti pakutavad tegevused – Suwitajate purjelaewareisid Abruka saarele ning Päikeseloojangu kruiisid ja kontserdid on väga populaarsed ja võitnud nii kohalike kui ka võõrsilt tulnud suvitajate südamed.

Nominendid: Ehtne Saaremaa TÜH, Pidula Wakepark OÜ

SAARE MAAKONNA AASTA STARTIJA 2020 – Saaremaa Mahemuna

Saaremaa Mahemuna rajas koroonakriisi tippajal Saaremaale esimese ning suurima mahekanala. Vanast sealaudast on saanud tipptehnoloogiaga ning pea täisautomaatne kõikidele nõuetele vastav mahekanala, kus toimetab 1500 kanapreilit. Kõikidest raskustest hoolimata on Saaremaa mahemunad jõudnud nüüd kodusaarelt ka mandrile erinevatesse suurtesse jaekettidesse.

Nominendid:  Pidula Wakepark OÜ, Wabariigi Purjelaevaühing MTÜ.

 

Veelkord palju-palju õnne kõikidele võitjatele ning nominentidele!
Puidust viikingilaeva vöör on valminud samuti märgikandja Liimeistri ehk Vello Kaaseni käe all.

Kõikide kategooriate võitjate ning nominentide info leiad siit.