Villa Lavendel

Nii kaua kui end mäletan, olen olnud looduslaps. Taimed, kuid ka loodus suuremalt, on suur osa minu lapsepõlvest ja kujunemisest. Lapsepõlves kogetud tunded, maitsed ja lõhnad jäävad meid saatma ja kujundavad inimese, kes me lõpuks oleme. Kasvasin üles maal, kodulähedane heinamaa ja mereäär pakkus lõputult avastamisruumi. Elu läks nii, et kui oli aeg valida elukutse, olid ajad sellised, et loodus justkui ei olnud nii oluline. Tähtsam oli äri tegemine ja ettevõtlus. Mine valitud eriala turism ja ettevõtlus andsid mulle võimaluse reisida ja näha imelisi paiku ja seal elada. Kuid hinges pakitses mingi igatsus – nagu midagi oli puudu. Niisiis, 20 aastat hiljem, maandusdiem om Eesti-Iiri segaperega tagasi Saaremaal. On olnud uskumatud 6 aastat siin juba nüüd tagasi olles, millised tõusud ja millised langused.

Minu teadlik taimede tundma õppimine ja korjamine sai hoo sisse umbes 15 aastat tagasi. Igal aastal on lisandunud paar uut taime, mis on kuidagi ise mu teele jäänud. Olen lõpetanud Herbaticumi (Metsamoor Irje Karjus) taimetarkuste kooli ja mul on esimese astme herbaatiku tunnistus.
Olen väga tänulik et sain osaleda sellel koolitusel. Lisaks taimetarkusele õpetas Irje meid nägema suuremat pilti ja holistilist maailmavaadet, mis omakorda loob lõputult võimalusi ja elukestvat arengut. Minu lemmikud on päevad, kus ma võtan oma suure kunsmoori korvi ja lähen teen tiiru metsas, heinamaal või mere ääres. Mis sinna korvi sel päeval koguneb, on enamatel kordadel spontaanne, kuigi paari haruldasemat taime lähen korjan spetsiaalselt nende kasvukohtades. Mets pakub aastaringselt inspiratsiooni – seda ka talvel. Näiteks talve hakul saab korjata imehäid mustikavarsi ja teed teha, sekka puistata mõni juhuslik kadakaoksake marjadega või külmanäpistatud kibuvitsamari. Minu teesegude koostised on osaliselt valminud teatud põhireegleid järgides, nt. ei sega kokku soojendavad ja jahutavaid taimi. Viimasel ajal on aga olen tundnud tõmmet segada kokku taimed korjatud samalt kasvukohalt ja tulemus on hämmastav – kui imeliselt on loodus sättinud nii, et nad nii hästi kokku “kõlavad”.

Metsikus looduses jalutamine, ümbruse vaatlemine-nuusutamine-maitsmine ja taimede korjamine on parim meditatsioon, mida tean.

See, kuidas minu esimesed taimeteed pakendatud said, oli täielik juhus. Need võeti Saarte Sahvri poes väga hästi klientide poolt vastu ja sealt arenes kõik edasi, loomulikult ja “orgaaniliselt”. Taimeteedele, põhiliselt seguteed ( 3-4 erinevat taime) aga ka mõned monoteed (ainult 1 taim) lisandusid
taimedest valmistatud tinktuurid. Kavas on ka lisada tootevalikusse teisi taimseid tooteid, nagu taimedega rikastatud kehaõli, eeterlike taimsete õlidega valmistatud meeleoluspreid, mesilasvaha küünlad jne. Võimalused tunduvad olevat piiritud.


Aadress

Sertifikaat

Koduleht

Kontakt

Müügikohad

Sotsiaalmeedia