Paunake

Ettevõte sai loodud 2015. aastal töötukassa toetusega. Said ostetud õmblusmasinad ja töö hakkaski vaikselt pihta. Esimesed asjad, mis ma tegin, olid kodusisustuselemendid nagu kartuli ja küüslaugu ladustamiskotid, pesulõksu- ja soki kotid kui ka padjad ja koos nendega padjapüürid.
Edasi viis elu vahepeal nahkehistöö õpingutesse, millele järgnesid ka nahast erinevad tooted. Kogu seda protsessi saab jälgida minu Instagrami Paunakese nimelisel lehel.
Vahepeal on olnud ka pikemaid pause, sest elu teeb oma keerdkäike ja selle vooluga sa lihtsalt pead kaasa minema. Just ühel sellisel pausil aga oli vaja siiski oma sugulastele ja tuttavate lastele aga sünniäevaks miskit kinkida. Minu looduslähedane ja energeetiline maailmavaade viis aga mõtteni, et ei taha enam neid plastikust poe mänguasju, vaid tahaks midagi ehedat, ainulaadset, pärandatavat, kestvat ja naturaalset, mis on tehtud oma kätega, hoole ja armastusega. Eelkõige mõtlesin aga sellele, et kuidas kunagi asjad käisid, kui plastikut maailmas polnud. Milliste nukkudega lapsed siis mängisid? Sobratud sai väheke ajaloosahvris ja ideed minu peas hakkasid keerlema. Nii sündisid pehmed mänguasjad lastele: erinevad nukud ja muud loomad.
Kuna ma juba olen sellise väga hüpleva ja püsimatu loomuga, siis ei oska ma veel õelda, kuhu mind see isetegemise suund viib. Kust ja millal tulevad uued ideed ja uued suunad. Seega ei jää ka mänguasjad viimaseks uueks asjaks ja varsti võite avastada, et olen juba edasi liikunud järgmiste suundade-toodete juurde.

Tooted on kogu aeg muutuses, kuid antud hetkel on põhilised pehmed kaisuloomad lastele, mis koosnevad enamasti ainult naturaalsetest komponentidest: pealseteks on kas puuvilla, puuvillafliis, villane või linane kangas, täitematerjaliks ainult lambavill, juusteks hobuse lakad / kitse- ja lambakarv / vill. Näod ja mustrid on maalitud käsitsi toodetele peale.


Aadress

Sertifikaat

Koduleht

Kontakt

Müügikohad

Sotsiaalmeedia