Ehtne turupäevad – info ja registreerimine

EHTNE TURUPÄEVAD

(Toimumiskoht: turuesine ala, kellaaeg: 9.00-16.00)

1) 22. juuni / Lihapäev ehk paneme grillid huugama!

Päeva juhib Saaremaast vaimustunud rumeenlane Voicu Valentin. Põhiroog koosneb veise- ja lambalihast ja kõigest grillipeo kõrvasest (juurikad, sinep, kastmed, äädikad jne.)

2) 26. juuli / Kalapäev ehk kes ütles, et saarel kala ei saa?

Päeva juhib Hoppeti peremees Pekka Rooväli. Põhiroog koosneb kalast/erinevatest kaladest  ja selle kõrvasest (juurikad, sinep, kastmed, äädikad jne.)

3) 17. august / Piimapäev ehk saarlased valdavad seda piimatoodete kunsti!

Päeva juhib: kokk Risto Laanet. Põhiroog veel kujuneb.

Ehk kokku kolm turupäeva – iga kord tõstame esile erinevat kohalikku toorainet ning sellega seotud tootjad. Peakokad valmistavad kohalikust toorainest (ehtne märgikandjate toodangust) lihtsaid, huvitavaid ja tarbijal kergelt järgitehtavaid toite. Külastajad saavad koka valmistatud rooga degusteerida ning võimalusel ka kaasa osta.

PANE TÄHELE! –  KÕIK, kes soovivad oma toodangut koostatavatesse retseptidesse pakkuda, palun endast märku anda! Kokad soovivad retsepte koostada! Retseptid jäävad pärast osalejatele, samuti on võimalus Turupäeval kohapeal sama retsepti järgi valmistatuga kaubelda (kas toorelt kaasa või kohapeal söömiseks). Eesmärgiks on kaasata võimalikut lai hulk huvilisi. Ehk, et Lihapäeval ei ole vaid grill vaid ka tervislikud/suvised joogid/muu grillipeo kõrvale!

REGISTREERIMINE TURUPÄEVADELE

Kauplemise võimalusi on 2:

1. Soovid tulla turupäevale AINULT müüma ja ei soovi osaleda koka valmistatavas toidus. Kohamaks on 15 eurot (hind sisaldab laud + pink, elekter, ühiskuvand+reklaam ning ala koristus). Registreeri ennast siin.

2. Soovid tulla turupäevale müüma ja lisaks SOOVID OSALEDA ka RETSEPTI(DE)S. Kohamaks on 15 eurot +kokale katsetamiseks ja esitlemiseks materjalid. Registreeri ennast siin.

ÜLDTINGIMUSED:

1) Sellest aastast kasutame biolagunevaid ja komposteeruvaid ühekordseid nõusid ning prügikotte/paberkotte. Iga müüja saab vajalikud biolagunevad nõud osta/tellida näiteks S-linkist Tolli tänavalt. Prügikotid organiseerib SKK ühiselt. Hinnakirja S-Lingist pakutavaga edastame üritusele registreerunutele.

2) Sertifikaat nähtaval kohale.

Küsimuste korral helista 56569931 või kirjuta liisa.vipp@skk.ee