Ajalugu

 • Suurel turupäeval käis aktiivne kauplemine kohaliku kraamiga

  12.09.2015

  SaareMaaPäevade raames toimus laupäeval Kuressaares südalinnas traditsiooniline suur kohaliku kauba turupäev.

  SaareMaaPäevi kajastasid ka mitmed tähtsamad Eesti telekanalid. Järgnevalt on võimalik nende pool kajastatuga tagantjärele tutvuda siin!

 • Saaremaa märgikandjaid on juba ligi poolsada

  20.05.2015

  Nasval läinud neljapäeval toimunud Saare maakonna toidutootjate, toitlustus- ja majutusteenuste pakkujate info- ja kontaktpäeval anti välja veel 11 Saaremaa Ehtsa Toote märgi sertifikaati. Märgikandjaid on nüüd kokku 42.

  Artikli leiad siit!

 • Saaremaa turupäeval kohtuvad kohalikud tootjad kord aastas otse oma tarbijatega

  14.09.2014

  Saaremaal on kokku enam kui poolsada toidu väiketootjat, kelle toodangut suurtest kauplustest reeglina ei leia, aga vähemalt korra aastas toimub Kuressaare kesklinnas suur turupäev, kus tootja ja tarbija otse kohtuvad.

  Lisainfo siit!

 • Selveri Partnerkaardi kampaania

  14.11.2013

  Edukas partnerkaardi kampaania, mis tõestas, et Saaremaa toit on hinnas!

 • Kuressaare keskväljakul suur Saaremaa toodete Turupäev

  14.09.2013

  14. septembril Kuressaare keskväljakul suur Saaremaa toodete Turupäev- Kuressaare turupäev meelitas ostjaid ka mandrilt.

  Saare maapäevade raames Kuressaare keskväljakul toimunud turupäev näitas ilmekalt, et on nii saaremaise kauba müüjaid kui ka kohapeal ostjaid.
  Uuendusena toimetasid Turupäevaal Saaremaa koolide lapsed, kes avasid  Ökokohviku ja kingipoe.

  ERR ülevaade päevast siit!

 • 17.12.2012

  Kümmekond Saaremaa ettevõtet, kelle toodang moodustab 90% Saaremaa toiduainetööstuse valikust, hakkavad kohalikke toiduaineid turustama ühtse – Saaremaa märgiga, et tarbija tunneks ära ehtsa ja kvaliteetse Saaremaal toodetud kauba. Ühtse Saaremaise toote märgi kasutamist reguleerib Saarte koostöökogu, vahendab “Aktuaalne kaamera”.

  “Praegu me oleme rääkinud Saaremaa kõikide olulisemate toidutootjatega ja nende poolt on olemas huvi ja valmisolek hakata lähiajal tooteid ühiselt märgistama, et tegemist on tõepoolest autentse Saaremaal toodetud tootega. Neid tootjaid on praegu 9-10 ja nad moodustavad Saaremaal toodetud toiduainetest üle 90%,” selgitas projektijuht Ahti Kuris.

  “Saaremaa ettevõtjad on sisuliselt pannud seljad kokku ja ajavad seda asja ühiselt,” märkis Karja pagariäri juhataja Aivo Kanemägi.

  Uudise leiad siit!

-->