Tunnustatud ettevõttedSaaremaa Lihatööstus OÜ

OÜ Saaremaa Lihatööstus

slt.ee


Kõige tähtsam – see, kes tarbib önnelikust lihast tehtud tooteid, saab ka ise kindlapeale önnelikuks. See ongi oluline.

Saaremaa Piimatööstus AS

Saare juust

saarejuust.ee


Pehme mereline kliima, taimede liigirohkus ja looduse puhtus annavad piimale erilise maitse, mis teeb Saaremaal valmistatud juustud nõutavaks tooteks.Meie juustud ja või on läbinisti looduslikud ega sisalda säilitusaineid.

Saare Foods OÜ

Picture 34

saaremaavesi.ee


Inimorganismi elutalitlus on mõeldamatu ilma veeta. Vett joome iga päev ja see on meile asendamatu toitaine.
Vesi aitab kaasa ainevahetusele, soodustab rakkude uuenemist ja ergutab keha üleliigsest rasvast vabanema.
Tänu veele toimub kehatemperatuuri reguleerimine. Kindel viis hoida end hea tervise juures on hoida oma organismi vajalikku veetaset.

“Saaremaa Vesi” pärineb Saaremaa edela osast, Viidumäe Looduskaitseala põhjaveest.
“Saaremaa Vesi” on naturaalselt puhas, madala mineraalsoolade ja naatriumi sisaldusega. Sobib hästi igapäevaseks tarbimiseks.
Peale joogivee on meie valikus olemas ka gaseeritud ja sidrunimaitseline vesi.

“Saaremaa Vesi” on tootmises alates 2001 aastast.

Karja Pagariäri OÜ

Karja Pagariäri OÜ

karjapagar.ee


Osaühing Karja Pagariäri asub Saaremaal, Leisi vallas Karja külas. Kodumaisel erakapitalil põhinev ettevõte sai mais 2012 üheksateistkümne aastaseks. Põhitegevusalaks on leiva- ja saiatoodete tootmine, umbes 80% toodangu kogumahust moodustab rukkileib.

Ösel Fish OÜ

Picture 33

oselfish.ee


Pakume kvaliteeti. Turustame oma tooteid kahe kaubamärgi all: Leedevälja ja Saare Hõbe
Meie ettevõtte poolt pakutavad tervislikud tooted on märgistatud kvaliteedimärgiga: Saare virkade naiste kätetöö!Tooted on müügis kõikides Eesti suuremates toiduainetega tegelevates kaubanduskettides. Olulise osa klientuurist moodustavad ka HoReCa sektori toitlustusettevõtted.

OÜ Kadastiku Õunaaed

Kuressaare jäätis

Riho Kadastik on Saaremaa suurim õunakasvataja ja õunamahlatootja. Kokku kasvab Kadastiku õunaaedades 10 000 õunapuud. Lisaks valmistatakse ka õunakrõpse.

Saaremaa Meetootjate Ühing

Picture 44

Saaremaa mesinikud on ühise tegutsemise eesmärgil moodustanud mittetulundusühingu Saaremaa Meetootjate Ühing. Mesinikud turustavad mesilaste toodangut kodust, müügipunkt on Kuressaares. Mandril on saarlaste mee edasimüüjad Eesti Tarbijate Keskliidu kauplused.

Guido Lindmäe FIE

Kuressaare jäätis


Guido Lindmäe on Saaremaa suurim kartuli- ja köögiviljakasvataja.

Pihtla Veskid OÜ

Kuressaare jäätis

OÜ Pihtla Veskid jahvatab rukkijahu. Päevatoodang on keskelt läbi 2–3 tonni jahu.   Enamik Pihtla Veskite toodangust on rukki täisterajahu. Väiksemates kogustes väljastab veski ka rukki lihtjahu.

Iluleib OÜ

276639_166379286732553_1809235_n

saaremaakoduleib.weebly.com


Iluleib OÜ tegutseb aastast 2010. Valmistame naturaalse juuretisega Saaremaa koduleiba. Leivad valmivad käsitööna ja puhtast rukkijahust. Veel valmistame erinevaid küpsiseid, keekse, karaskeid, pirukaid,  jm. Kihelkonna alevikus on avatud kohvik
Iluleib, kus pakume traditsioonilist eesti rahvustoitu, eelkõige aga saaremaa rahvustoite.

Raaret OÜ

Kuressaare jäätis

www.facebook.com/Raaret.ee

Raaret on 1997. aastal asutatud väike perefirma, mille peamiseks tegevusalaks on toitlustamine. Pakume üritustel toitlustamist ja saali renti koos toitlustamisega. Lisaks valmistame käsitöötotitu kohalikust toorainest: moosid, hapukapsad, kurgid, kukeseened ja pasteet, mis on saadaval üle Eesti käsitöötoidu tooteid müüvates poodides.

Koplimäe Mahetalu OÜ

Picture 32

koplimaetalu.ee


Koplimäe on väike isemajandav pereettevõte, kus tegeldakse mahepõllumajandusega alates tooraine kuivatamisest kuni valmistoodanguni välja. Ökoloogilisest kiviveskist saab traditsioonilist tervislikku jahu, mannat ja kliid.

 

Saare Leib OÜ

Picture 79

saareleib.ee

OÜ Saare Leib põhitegevuseks on pagaritoodete ja kondiitritoodete tootmine ja müük.Ettevõtte tootevalikusse kuulub ligi 200 nimetust erinevaid tooteid. Kuressaare Leivakombinaadi ajast on jäänud toodete nimistusse Borodino leibLihaleib ja Ave-Halvaa. Need on tooted, mis tõid meile tuntust siis ja on ka praegu nõutud kaup nii Saare- ja Muhumaal kui ka Tallinna ning Pärnu rahva hulgas.

MTÜ Saaremaa Turundusühing

Saaremaa_turundusühing_logo_est

saarematurundus.ee

Kõik me oskame hinnata head toitu ja käsitsi tehtud asjade isikupära ja võlu. Et ühiselt tuua Teieni parim, mis Saaremaal on, loodi 2009 kevadel Saaremaa Turundusühing. See on mittetulundusühing, mis ühendab Saaremaa väikeettevõtjaid ja organisatsioone, kes pakuvad ehtsaid ja häid Saaremaa käsitöö- ja toidutooteid või turismiteenuseid. Meie eesmärk on arendada liikmetevahelist koostööd, saaremaise kauba tutvustamine ja turustamine oma saarel ja mandrilgi.

Nantecom Saaremaa Delifood OÜ

Picture 30

www.saare.ee

Nantecom Saaremaa DeliFood toodab kuus 60-80 tonni erinevaid kohukesi, mida müüakse kaubanduskettide kaudu kolme Balti riiki. Praegune sortiment küünib 20. erineva tooteni, kus on kasutatud kvaliteetset kodumaist toorainet.

 

Saksa Talupood

Picture 31

saksatalupood.ee  

Saksa Talupood on töeline külapood, aga mitte ainult. Avatud on Talukohvik, kus pakume oma külalistele Uustla Ökotalu piimast käsitööna valminud jäätist ning kohapeal valmistatud pagaritooteid.

Väärtustame Saaremaa talunike ja väikeettevõtjate tegevust- meie juurest leiad kohalikke toidutooteid ja käsitöömeistrite näputööd.

Saarte Sahver OÜ

Saarte sahver

facebook.com/saartesahver

Öko- ja kohaliku kauba pood. Pakume mahe ja kohalikku toidukaupa; ökoloogilist pesu- ja puhastusvahendeid; ökokosmeetikat; beebitarbeid, lastekaupu jne

 

Kuressaare Jäätis OÜ

Kuressaare jäätis

Mustjala-Mustard

Mustjala-mustart

mustjala-mustard.de

Käsitsivalmistatud Eesti sinep.

Ivo Lepik FIE

Kuressaare jäätis

Popi MTÜ

Kuressaare jäätis

A -ORBU OÜ

Kuressaare jäätis

ABC SAARE OÜ

Kuressaare jäätis

SaiTklaP OÜ

Picture 37

Jaani-Enno Talu FIE

Kuressaare jäätis

Mamsli Pirukapood OÜ

Kuressaare jäätis

Kohvik ja pood. Kasutame saja aasta vanuseid retsepte ja teeme kõike suure hoole ja armastusega nagu mamslid muistegi.  Oma küpsetiste valmistamiseks kasutame võimalikult palju kohalikku toorainet.

Valmistame: erinevaid lihapirukaid; aedviljapirukaid; kohupiima- ja marjapirukaid; soolaseid ja magusaid kringleid; torte ja kooke ning suupisteid peolauale.

Ranna-Villa OÜ

Kuressaare jäätis

Ranna Villa OÜ on Mustjalas asuv lihaveiste kasvataja. Ranna-Villa pakub vaakumpakendatud värsket liha, sügavkülmutatud hakkliha ja suitsuvorsti. Lisaks veiseliha konservidena: e-ainete vaba veiseliha omas mahlas ning veiseliha želees.

Metsa Johani talu FIE

Kuressaare jäätis

Allika Villa OÜ

Kuressaare jäätis

Helina Mäekivi FIE

Kuressaare jäätis

Georg Ots Spa Hotelli restoran

Georg Ots Spa hotell

gospa.ee/restoran/restorani-menuu


Saaremaal GOSPA hotellis on 100-kohaline hubane restoran, väliterrass, meeldivat lõõgastust pakkuv lounge ja suplusbasseini kõrval paiknev mahlabaar.

 

Kuressaare Kuursaali restoran KU-KUU

Ku-Kuu restoran

kuressaarekuursaal.ee/restoran


Ku-Kuu köök pakub Saaremaa looduse andide ja prantsuse köögi sünergiat ning suvist vabadust ja värvikust. Kokakunsti hällist pärit retseptid ja kohalik tooraine on meie ideede allikaks. Maitsva söögi valmistamise retsept on lihtne – vaja on head toorainet ja soovi tuua toidus esile tema parimad omadused. Lisades sellele suviselt kerge meeleolu ja sundimatu õhkonna, loodame teile pakkuda meeldejäävaid maitsenaudinguid. Ku-Kuu menüüd lugedes peaksid ennast hästi tundma ka taimetoitlased ja kõik need, kes kohalikust kalast oskavad lugu pidada. Meie igahommikune turulkäik toob lauale värskeima tooraine ja inspiratsiooni, mida soovime teile pakkuda!
Head isu!

Toomas Leedu
Ku-Kuu restorani peakokk